Šilutės rajono krepšinio pirmenybės

Nuostatai

       ŠILUTĖS RAJONO KREPŠINIO PIRMENYBIŲ

   NUOSTATAI

 

 

TIKSLAS

 

1.1. Populiarinti ir propaguoti krepšinio žaidimą rajono gyventojų tarpe. Išsiaiškinti pajėgiausią rajono krepšinio komandą.

1.2. Aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį krepšinio aikštelėje.

1.3. Pritraukti kuo daugiau bendruomenės narių aktyviai sportuoti.

1.4. Dalyvauti sportuojant ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir su savo šeimomis, draugais ir kitais artimaisiais, palaikant savo mėgstamą komandą.

 

VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

 

2.1. Varžyboms vadovauja ir vykdo VšĮ „Šilutės sportas“.

2.2. Kiekvienos komandos vadovas ir žaidėjai pasirašo, kad pirmenybių metu yra atsakingi už savo sveikatą, bei varžybose patirtas traumas ir pretenzijų organizatoriams neturi.

2.3. Pirmenybėms teisėjauja pagal tvarkaraštį paskirti teisėjai. Pirmenybių krepšinio vyr. organizatorius Dainius Gricevičius. Varžybų sekretorius Kęstutis Mačijauskas.

2.4. Pirmenybės vykdomos pagal oficialias FIBA patvirtintas krepšinio taisykles.

2.5. Varžybos vykdomos pagal iš anksto paskelbtą tvarkaraštį. Varžybų nukėlimai ar atidėjimai negalimi.

2.6. Rungtynių protokolai bus pildomi pagal numatytą tvarką.

 

  1. DALYVIAI, LAIKAS, SISTEMA

 

3.1. Pirmenybės vykdomos 2023 m. spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais. Visos varžybos vyks Šilutės krepšinio salėje (Gluosnių g. 13 B) ir Vydūno Gimnazijos sporto salėje (Atgimimo al. 3).

3.2. Komandos paraiškose gali registruoti po 16 žaidėjų, protokole registruojama 12 žaidėjų.

3.3. Žaidėjas pradėjęs žaisti už vieną komandą, netenka teisės žaisti už kitą, bet kurioje komandoje. Naujų žaidėjų registracija vykdoma iki komanda sužaidžia 3 varžybas. Finale tas pats žaidėjas gali žaisti tik jei iki atkrintamųjų varžybų yra sužaidęs ne mažiau kaip 3 varžybas.

3.4. Pirmenybėse gali dalyvauti Šilutės rajono gyventojai ir dirbantys Šilutės rajone, taip pat gyvenę, užaugę ar baigę mokslus. Pirmenybėse pagal išskirtinę teisę taip pat gali dalyvauti 2 žaidėjai ne iš Šilutės rajono.

3.5. Rajono pirmenybėse negali dalyvauti profesionalūs sportininkai (LKL, NKL, RKL išskyrus krepšinio mokyklos auklėtinius kurie baigė sporto mokyklą ar yra/buvo registruoti už vyrų Šilutės ,,Šilutė‘‘ komanda.

3.6. Krepšinio mokyklos auklėtiniai privalo žaisti Šilutės „Šilutė“ komandoje, kitose komandose jie nebus registruojami. Be atskiro leidimo.

3.7. Varžybos vykdomos pagal FIBA, priklausomai nuo komandų skaičiaus.

3.8. 2023 m. Šilutės rajono krepšinio pirmenybėse dalyvauja 5 komandos: „Mažoji Lietuva“, „Juknaičiai“, Šilutės „Šilutė“ 2008, Šilutės „Šilutė“ 2006, Šilutės „Vandenys“. Visos 5 pirmenybių komandos žaidžia dviejų ratų sistema su kiekviena komanda, t. y. po 8 varžybas. Baigus I-ąjį etapą, grupių etapo paskutinę vietą užėmusi komanda iškrenta iš turnyro, o likusios keturios komandos žaidžia pusfinalį iš dviejų rungtynių. Dėl trečios ir pirmos vietų žaidžiama iš vienerių varžybų.

 

TAIKOMOS SANKCIJOS

 

5.1. Komandai įskaitomas pralaimėjimas jeigu sužaidė paraiškoje neregistruotas žaidėjas.

5.2. Žaidėjas gavęs diskvalifikacinę arba antrą techninę pražangą praleidžia vienas rungtynes.

5.3. Komanda neatvykusi į varžybas be svarbios pateisinamos priežasties, diskvalifikuojama be teisės toliau dalyvauti pirmenybėse.

 

APDOVANOJIMAI

 

6.1. Komandos prizininkės apdovanojamos taurėmis, medaliais ir kitais prizais.