Naujienos

Šilutės krepšinio klubui suteikta licencija ateinančiam sezonui

Šilutės krepšinio klubui suteikta licencija ateinančiam sezonui

2024 birželio 12 d.

Antradienį, birželio 11 d., „Krepšinio namuose“ vykusioje Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) neeilinėje rinkiminėje konferencijoje buvo išrinktas naujasis lygos prezidentas. Juo tapo Šarūną Kliokį pakeitęs Modestas Valiuševičius, kurio kandidatūrą patvirtino klubų atstovai.

Metus „7bet-NKL“ prezidento pareigas ėjęs Kliokys kadenciją nusprendė baigti dėl asmeninių priežasčių. 

Iš keturiolikos balsavimo teisę turėjusių konferencijos dalyvių, 11 balsų atiteko Valiuševičiaus komandai. Kitas kandidatas, Arvydas Čėsna, surinko 3 balsus. 

„Visų pirma noriu padėkoti NKL klubų vadovams už išreikštą pasitikėjimą ir suteiktą mandatą vadovauti šiai organizacijai, kuri yra ypač svarbi Lietuvos krepšinio piramidės dalis, – kalbėjo Valiuševičius. – Esu tikras, kad mano sukaupta patirtis dirbant tiek šioje lygoje nuo 2017 iki 2023 metų sezono, tiek skirtingose verslo organizacijose leis ir toliau sėkmingai ją vystyti. Sieksime užtikrinti jos biudžeto tvarumą ir matomumą išplečiant rėmimo galimybes bei naujas TV partnerystes.“

Anot „7bet-NKL“ prezidento, vienas pagrindinių tikslų bus išlaikyti itin glaudų santykį su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) bei dar labiau akcentuoti jaunimo ugdymo procesą ir krepšinio vystymą šalyje. 

Posėdyje taip pat buvo vertinamos klubų paraiškos, siekiančių įgyti teisę dalyvauti „7bet-NKL“ pirmenybėse komerciniu principu. Vykdomojo komiteto nariai buvo supažindinti su paraiškomis bei identifikavę kritinius paraiškų trūkumus ir neatitikimus lygos patvirtintiems kriterijams, nesuteikė teisės bei licencijos dalyvauti 2024-2025 m. sezone šiems klubams: Alytaus „Alytus-SRC“, Prienų „Prienams“, Gargždų „Gargždams“ bei Kauno r. „Omegai-Tauras“.

Valiuševičius akcentavo, kad didžiulis dėmesys bus skiriamas lažybų ir sutartų rungtynių prevencijai: „Tikimės, kad kartu su Lietuvos krepšinio federacija turėsime itin veiksmingus įrankius eliminuoti šią žalingą praktiką sporte.“

2024-2025 m. „7bet-NKL“ čempionato licencijos suteiktos šiems klubams: Kauno „Žalgiriui-2“, Vilniaus „Rytui-2“, Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“, Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, Vilkaviškio „Perlui“, Telšių „Telšiams“, Palangos „Olimpui“, Jurbarko „Jurbarkui-Kariui“, Šakių „Vyčiui-VDU“, Ukmergės „Stekui“, Kauno r. „Atletui“, Kretingos „Kretingai“, Joniškio „Delikatesui“, Plungės „Olimpui“ ir Šilutės „Šilutei“.

„Mūsų, kaip lygos, vizija ir ilgalaikiai tikslai – tęsti darbus, vystant skaidrią ir modernią krepšinio lygą, orientuotą į jaunų talentų sutelkimą, aukšto kokybinio lygmens čempionato užtikrinimą ir kokybišką krepšinio produktą, prieinamą visai Lietuvos krepšinio fanų bendruomenei“, – dėstė Valiuševičius. 

Konferencijos metu naujasis prezidentas pristatė savo programą ir komandą ateinančiai kadencijai. Vykdančiojo direktoriaus pareigas tęs Justas Kalinauskas, varžybų direktore liks ilgametę patirtį lygoje turinti Rasa Jankauskienė.

Po neeilinės rinkiminės konferencijos įvyko ir „7bet-NKL“ vykdomojo komiteto posėdis, o jame buvo patvirtinti 15 klubų, kuriems suteiktos licencijos dalyvauti 2024-2025 m. sezone.

Teisę startuoti naujame sezone jau turėjo 13 klubų, kurie sėkmingai praėję licencijavimo procesą įgijo licencijas ir ateinančiam sezonui. 

Posėdyje taip pat suteikta licencija Plungės „Olimpo“ klubui, kuris sportiniu keliu šią teisę įgijo tapdamas Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionu. Plungės ekipai taikyta išimtis dėl namų arenos, kadangi šiame mieste esanti sporto salė neatitinka lygos keliamų reikalavimų. Plungiškiai artėjantį sezoną namų rungtynes žais Rietave esančioje sporto bazėje. 

Vykdomojo komiteto nariai taip pat patenkino paskutinę vietą „7bet-NKL“ reguliariajame sezone užėmusios „Šilutės“ prašymą dėl išimties taikymo bei komercinių sąlygų įvykdymo ir suteikė klubui licenciją ateinančiam sezonui.

„Labai svarbu, kad lyga būtų atvira ir sportiniu keliu ateinančias komandas priimtų į savo šeimą. Atlikus reikiamas procedūras dėl arenos inspektavimo bei visas kitas procedūras, susijusias su licencijavimo procesu, Plungės „Olimpas“ žengia į antrą pagal pajėgumą krepšinio lygą Lietuvoje“, – sakė lygos vykdantysis direktorius Kalinauskas.