Naujienos

Všį „Šilutės sportas“ jaunieji krepšininkai neregėtose aukštumose

Všį „Šilutės sportas“ jaunieji krepšininkai neregėtose aukštumose

2024 birželio 5 d.

Moksleivių krepšinio lygoje šiemet varžėsi 7-ios Všį „Šilutės sportas“ jaunimo krepšinio komandos. Visos jaunimo krepšinio komandos pateko į atkrintamąsias varžybas ir net 4-ios iš jų tapo prizininkais.

 

Vyriausia Všį „Šilutės sportas“ grupė U18 (gim. 2006) treniruojama Kęstučio Šerniaus reguliarųjį sezoną baigė su 9 pergalėm ir 3 pralaimėjimais, taip užsitikrindama antrąją vietą turnyrinėje lentelėje. Atkrintamosiose rungtynėse jaunieji Šilutiškiai susitiko su Rokiškio krepšinio komanda ir juos serijoje iki dviejų pergalių įveikė rezultatu 2-1. Pusfinalyje Šilutiškiai parodė charakterį ir įveikė Sostinės krepšinio mokyklos  krepšininkus rezultatu 71:67 ir taip užsitikrino vieta finale. Finale aiškų pranašumą turėjo Šiaulių „Saulės“ krepšinio mokykla, bet Šilutiškiai lengvai pergalės neatidavė ir sukovojo iki galo. Nusileista tik 74:83 ir taip iškovota garbinga antra vieta Moksleivių krepšinio lygos B divizione. Naudingiausias Šilutės komandos krepšininkas, Lietuvos U17 rinktinės narys Ainardas Misius kuris vidutiniškai per rungtynes rinko 27,8 taško ir 10,5 atkovoto kamuolio.

Moksleivių krepšinio lygos U16 B diviziono čempionate sensacija pateikė Šilutės jaunieji krepšininkai treniruojama Roberto Kuncaičio. Reguliariame sezone finišavusi tik 7-toje vietoje, Šilutiškiai atkrintamosiose rungtynėse iki dviejų pergalių sugebėjo įveikti 2-oje pozicijoje buvusia Šilalės sporto mokyklos komandą ir taip užsitikrinusia vietą finalo ketverte. Pusfinalio rungtynėse Šilutiškiai nusileido Kauno Žalgiris 2 komandai, bet atsitiesė kovoje dėl 3-ios vietos, įveikdama Mažeikių sporto mokyklos komandą rezultatu 95:66. Iškovotas bronzos medalis. Naudingiausias Šilutiškių žaidėjas Vitoldas Gavėnia, rinkęs 28,9 taško ir 4,4 rezultatyvaus perdavimo.

Trenerio Dainiaus Ašmonto treniruojami U14 Šilutiškiai dominavo moksleivių lygos čempionate, tai įrodo reguliariame sezone iškovotos 10 pergalių iš tiek pat galimų. Šilutiškiai užtikrintai žaidė ir atkrintamosiose ir nukeliavo iki pat finalo. Dėja finale patirtas pralaimėjimas Alytaus krepšininkams rezultatu 55:60. Iškovojus sidabro medalius Šilutiškiai nestabdė ir užtikrintai laimėjo serija iki dviejų pergalių dėl patekimo į B divizioną. Šilutiškiai kitąmet varžysis U15 B divizione.

Jauniausi Šilutės krepšininkai dalyvaujantys čempionate tai U11 (gim. 2013) treniruojama Kęstučio Mačijausko. Jie Žemaitijos regiono čempionate iškovojo bronzos medalius ir taip baigė pasirengimą prieš kitąmet vykstančias moksleivių lygos pirmojo iššūkio taure.

Verta paminėti, kad ir kitos jaunimo grupės (U15 gim.2009) treniruojama Petro Joniko, Dainiaus Ašmonto U12b(gim. 2012), U13 (gim.2011), tik „per plauką“ nepateko į moksleivių krepšinio lygos finalinius etapus ir tikimasi kitais metais sėkmingų, pergalingų metų.